VDS Sunucularda Ses Kartı Kullanımı

VDS sunucularda ses kartı kullanımı pek çok kullanıcı tarafından talep edilen bir işlem haline gelmiştir. Bu doğrultuda sanal sunucu üzerinden ses kartı kullanımı ile çeşitli avantajlar yaratıldığını ve böylelikle meydana gelen özelliklerin çok daha kullanışlı olduğunu dile getirmek yanlış olmaz. Bunun yanı sıra izleyebileceğiniz bir takım yöntemler sayesinde sanal sunuculara ses kartı tanımlayabilir ve böylelikle youtube ya da benzeri yerlerden gelen sesleri kendi cihazınızdan direkt olarak duyma şansı yakalayabilirsiniz. Sanal sunucularda ses kartı kullanımı ile sağlanan büyük bir avantaj ve kesinlikle işlevsellik olduğunu dile getirmek yanlış olmaz.

Sanal Ses Kartı Kurulumu Nasıl Gerçekleşir?

VDS ses kartı kurulumu için öncelikle Windows işletim sistemine sahip olan sunuculara uzak masaüstü erişimi sağlanması gerekir.

  1. Erişimin sağlanması ile birlikte Windows R tuş kombinasyonunu çalıştırılmalı ve böylelikle uygulama açılmalıdır.
  2. Burada yer alan boşluğa MMC yazılarak servis yönetim panelini giriş yapılmalıdır.
  3. Kontrol paneline giriş yapılması ile birlikte File > Add snap > Gruop policy object adımları takip edilmelidir.
  4. Takip edilen bu adımlardan sonra sunucuya sanal ses kartının tanımlanması gerekir.
  5. Gruop policy object editör üzerinde yer alan add butonuna tıklayarak işlemin gerçekleştirilmesi gerekir.
  6. Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan finish butonuna basarak local computer olan sanal donanımı eklemek gerekir.
  7. Sonrasında yan tarafa loka computer policy sekmesi gelecek ve bu gelecek sekmede de “Local Computer Policy / Computer Configuration / Administrative Templates / Windows Components / Remote
  8. Desktop Services / Remote Desktop Session Host / Device and Resource Redirection” adımları izlenecektir.
  9. Bu adımlar izlendikten sonra Allow audio and video playback redirection ve Allow audio recording redirection seçenekli 2 farklı fonksiyon ile karşılaşmak gerekir.

VDS Ses Kartı Kullanımı

vds sunucularda ses kartı kullanımı
vds sunucularda ses kartı kullanımı

VDS ses kartı kullanımı adına bu yöntemleri izlemek yeterli olur. Yöntemlerin ardından ses kartı, sanal sunucuya başarılı bir şekilde tanımlanmış sayılır. Bunun ardından hizmetler kısmında bulunan ses kartını otomatik olarak başlat seçeneği işaretlenmelidir ve ardından start verilmelidir. Bu işlemler tamamlandıktan sonra ses kartı kullanımı aktif hale gelir.

VDS Ses Kartı Kullanımı Avantajları

VDS ile ses kartı kullanımı sayesinde sağlanan pek çok farklı avantaj bulunur. Özellikle müzik ya da video işleri ile ilgilenenler adına büyük bir avantaj sağlayan bu özellik kısa süre içerisinde aktif hale getirilebiliyor olması sebebiyle işlevsel ve pratiktir.

VDS ile ses kartı kullanımı aktif hale getirildiği takdirde youtube gibi platformlar üzerinden açılan müzik ya da sesler direkt olarak cihaz üzerinden duyulacak ve bu kullanım esnasında büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

VDS ile Güvenli Ses Kartı Kullanımı

Son zamanların özellikle yüksek trafikli internet siteleri tarafından en çok tercih edilen sunucularından biri haline gelen VDS, tamamen güvenilir olması ve özelleştirilebilir özelliklere sahip olması sebebiyle dikkat çeker. Birden fazla alan adı barındırmak ya da farklı sunucular kullanmak adına avantaj sağlayan bu sunucu ses kartı kullanımını aktif hale getirme konusunda da avantaj sağlıyor olması sebebiyle tercih edilir.

VDS sunucusunda ses kartı kullanarak cihaz üzerinden talep ettiğiniz sesleri duyabilir ve bu sayede müzik ya da video üretimlerinin çok daha başarılı bir şekilde gerçekleşmesi konusunda önemli bir rol oynayabilirsiniz. Güvenlik açısından hiçbir problem yaratmayan ve özelleştirilebilir olması sebebiyle tamamen size özel bir kullanım sunan VDS pratik bir kullanıma sahip olması sebebiyle de son yıllarda çok büyük bir popülerlik kazanmış ve her geçen gün daha geniş bir kitle tarafından tercih edilmeye başlamıştır.

 

Yorum yapın